İnşaatın yanı sıra otomotiv sektöründe de güven veren firma haline gelen Bilim Otomotiv bu sektörde de Bursa’da göz dolduruyor.

Yaşanabilir bir şehirde yaşanan konutlar üretip müşterilerinin memnuniyetini sağlamayı hedef edindiklerini söyleyen Kemal Bilim ‘En büyük amacım iyi eserler bırakmak’ dedi.

SİZİ KISACA TANIYABİLİR MİYİZ?

Öncelikle hoş geldiniz. Ben 1962 yılında Siirt’te doğdum. 2000 yılında Bursa’da Bilim Otomotiv’in arkasından 2008 yılında Bilim İnşaatı kurduk. Bilim İnşaat’ın ilk kuruluş tarihi 1991 yılında Siirt’te start verilmiştir. Bilim İnşaat olarak Bursa’da 2011 yılında Ata Bulvarı’nda 80 dairelik göz dolduran bir projeye imza attık.

YAPILARINIZDA NELERE ÖNEM VERİRSİNİZ?

Öncelikle ödün vermeyeceğim konuların başında bugüne kadar hiç bozmadığınız çizgimizi bundan sonra olduğu şekilde korumak var. Yapılarımızda da dayanıklılık ön planda olmuştur. Kaliteli yapılar yapmamızın yanı sıra kullanışlı ve her zevke hitap edebilecek olması da bizim için önemlidir.

Bursa’da konut açığı devam etmektedir. Devamlı göç alan dinamik bir ilimiz var. Bu bağlamda da konut ve inşaat sektöründe katkıda bulunarak kaliteli ve modern yapılar yapmaya devam etmek birinci hedefimizdir

ŞUAN DEVAM EDEN PROJELERİNİZ VAR MI?

Elbette şu an Bursa’da üç bölgede devam eden ciddi projelerimiz var. Tabii bunlar da sınırlı kalmayacak müşteri memnuniyetini önemseyerek şehrin değişik lokasyonların da her bütçeye uygun alternatifler sunarak inşaatlar yapmaya devam edeceğiz

TOKİ İLE ORTAK ÇALIŞMALARINIZ OLDU MU?

Şu ana kadar ortak çalışmamız olmadı. Ancak bugün bir talep geldiği takdirde TOKİ ile de ortak çalışmalar yapıp halkımız için en iyisini sunmaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE BELEDİYENİN ARACI OLMASI LAZIM!Kemal Bilim: İnşaat sektöründe ezber bozuyoruz!

Bizim İnşaat yetkilisi Kemal Bilim kentsel dönüşüm ile alakalı belediyenin elini taşın altına koyması gerektiğini ifade ederken ‘müteahhitlerle ortak çalışma yapılması lazım’ ifadesini kullandı. Biz de elimizi taşın altına koymaya hazırız diye belirten Kemal Bilim ‘Müteahhitlerle ev sahipleri arasında belediyenin köprü olması gerekmektedir’ ifadesini kullandı.

BİLİM OTOMOTİV VE EKSPERTİZ

İnşaatın yanı sıra otomotiv sektöründe de güven veren firma haline gelen Bilim Otomotiv bu sektörde de Bursa’da göz dolduruyor.

Bilim otomatik olarak araç filosu sigorta şirketlerinin temsilcilikleri ikinci el satış oto kiralama her marka genel servis bakım onarım ve oto ekspertiz hizmetleri de sunan bilim Otomotiv bu alanda da inşaat sektöründe olduğu gibi güvene dayalı çalışma vizyonunu benimsemiştir.

HEDEFİNİZ NEDİR?

Hedefimiz yaşanabilir bir şehirde yaşanan konutlar üretip müşterilerinin memnuniyetini sağlamak diye ifade eden Kemal bilim ‘Biz yaptığımız bütün yapılarda empati kuruyoruz kendimiz yaşayacakmış gibi binalar inşa ederken en büyük amacım iyi eserler bırakmak’ ifadesini kullandı.