Tamamlanan Projeler

Bilimkent Çınar Evleri

Proje Özellikleri

				
					Bilimkent Çınar Evleri Projemiz 8100m² alan üzerine kurulu olup 5 blokta toplam 113 daireyi kapsamaktadır. Bursa Yıldırım Millet Mahhelesindeki projemiz 2500m² ‘lik bir ticari alan ile zenginleştirilmiştir. Bilimkent bu projesinde her zamankinden daha çok empati kurarak “ben böyle bir yerde yaşamak ister miydim?” sorusundan yola çıkarak tasarlanmıştır.

İnşaat Yapısal Teknik Özellikleri

Jet Grout sistemi ile zemin iyileştirmesi yapılacaktır. C30 Yüksek dayanım betonu ve normal betonarme tekniği ile inşaat edilecektir. Radye temel sistemi uygulanacaktır. İç ve dış duvarlarda betonarmeperde, tuğla vb. bölme elemenları kullanılacaktır. Mimari, statik , elektrik ve mekanik projeler ilgili kanun ve yönetmeliklere göre hazırlanmıştır. Tam bağımsız yapı denetim firmaları tarafından denetlenmektedir.

Bina Isı ve Su İzolasyonu

Binaların temelleri rutubete ve su sızıntılarına karşı bohçalama yönetemiyle izole edilecektir. Bina dış cephelerine 4cm. kalınlığında mantolama, ısı yalıtımı ve aynı zamanda yalıtımlı boya uygulanmıştır.

Bina Çatı Özellikleri

Çatının ısı ve su yalıtımı, projelerimize uygun olarak yapılacaktır.

Elektrik ve TV Bağlantıları

Elektrik tesisatı malzemelerinde 1. sınıf ürünler kullanılacaktır. Daireler elektrik projesine uygun olarak yapılacaktır. Dairelerin tamamında elektrik priz ve anahtarlarda 1. sınıf ürünler kullanılacaktır. Salonda uygun yerlere yeteri kadar priz, 1 adet telefon, 1 adet TV ,1 adet uydu prizi konulacaktır. Odalara en az 1 adet priz konulacaktır. Uydu yayını ve Digitürk sistemlerine uygun TV tesisatı yapılacaktır.

Sıhhı Tesisat Özellikleri

Isıtma sistemi olarak payölçer sistemli ısıtma kullanılacaktır. Dairelerin tüm odalarında radyatör petekleri monte edilecektir.

Güvenlik ve Kapı Kontrolü

Görüntülü kapı otomatiği ve güvenlik ile iletişim sağlanacaktır. Tek giriş, çıkış ve giriş bariyerleri olacaktır.
Balkon ve Pencere Özellikleri Pencerelerde ve balkon kapılarında projesine uygun 7000 serisi beyaz veya renkli PVC doğrama kullanılacaktır. Kapı ve pencere camlarının tamamında ısı yalıtımlı çift cam kullanılacaktır.

Kapı Özellikleri

Daire giriş kapılarında sekiz noktadan kilitli çelik kapı kullanılacaktır. Tüm iç kapılarda ahşap kaplama kullanılacaktır.

İç Dekor ve Donanımları

Salon zeminlerinde 1.sınıf laminant parke kullanılacaktır. Oda zeminlerinde 1. sınıf laminant parke kullanılacaktır. Duvarlarda alçı sıva üzerine su bazlı saten boya uygulacaktır. Tavanlarda alçı sıva üzerine , su bazlı tavan boyası uygulanacaktır. Tavanlarda isteğe göre alçıpan uygulama yapılacaktır.

Mutfak

Zeminlerde 1. sınıf seramik kullanılacaktır. Duvarlarda alçı sıva üzerine su bazlı saten boya uygulanacaktır. Mutfak tezgahı cimstore olacaktır. Mutfak dolaplarında projesine uygun olarak membran kapak kullanılacaktır. Tavanlarda alçı sıva üzerine su bazlı tavan boyası uygulanacaktır.

Banyo, Tuvalet ve Islak Zeminler

Tüm banyo ve tuvalet duvarlarında 1. sınıf seramik kullanılacaktır. Vitrifiyelerin tamamında 1. sınıf malzeme kullanılacaktır. Klozetlerin tamamında 1. sınıf malzeme kullanılacaktır. Bataryalarda 1. sınıf malzeme kullanılacaktır. Tüm banyolarda 1. sınıf banyo dolabı kullanılacaktır. Duş teknesi, duşa kabin sistemi olacaktır.

Antre ve Koridorlar

Zeminlerde 1.sınıf seramik kullanılacaktır. Duvarlarda alçı sıva üzerine su bazlı saten boya uygulanacaktır.

Balkonlar

Zeminlerde 1.sınıf seramik kullanılacaktır. Proje ve detayına uygun olarak korkuluk uygulanacaktır.

Site İçi Ortak Alanlar

Her daireye 1 otopark , çocuk oyun alanı , Projeye uygun peyzaj çalışması yapılacaktır.

Çevre Düzenleme

Site genelinde bahçe kısımları ayrı ayrı çimlendirilip, ağaçlandırılacaktır.

Otopark

Her daireye yetecek kadar açık otopark planlanmıştır.

Sosyal Donatı Alanları

Sosyal Donatı alanları oluşturulacaktır. Çocuk oyun parkı yapılacaktır.