Arsamı Değerlendirmek İstiyorum

ARSANIZI DEĞERLENDİRİN!

Arsa sahibi olan kişilerin arsalarını değerlendirmeyi düşündüklerinde karşılarına çıkan en iyi avantajlardan biri olan, kat karşılığı arsa değerlendirme seçeneği, diğer alternatiflerle kıyaslandığında arsa sahibinin de uzun vadeli çıkarlarını koruyacak olan bir seçenek olarak dikkat çekiyor.

Arsa sahiplerinin arsalarını doğrudan satmaları, kendi başlarına bir inşaat işine girmeleri ve hasılat paylaşımı ile müteahhide bu bölgelerin verilmesini sağlamaları ile kıyaslandığında, bu alanların kat karşılığı müteahhide teslim edilmesi daha avantajlı görülebiliyor. Oldukça kolay bir işlem olarak gerçekleşen ve avantajlarıyla dikkat çeken bu işlemler sırasında, mutlaka kişilerin kendi haklarını koruyabilecekleri bir şekilde işlemi tamamlamaları gerekiyor.

Kat Karşılığı Arsa Verirken Dikkat Edilecekler!

Arsa sahiplerinin arsalarını değerlendirme aşamasında kat karşılığı arsa yöntemiyle müteahhitlerle anlaşma yoluna gitmesi, müteahhitlerin çalışma niteliklerine bağlı olarak çeşitli avantajları da beraberinde getiriyor. Müteahhide verilen arsalar sonrasında yapılacak çalışmalarda, müteahhitler arsa sahiplerinin kendileri ile kıyaslandığında, çok daha hızlı bir şekilde çözüm üretme yetenekleri ile avantaj sağlıyorlar. Özellikle, konut yapımı noktasında her türlü inşaat işine en kısa sürede uygun fiyatla ulaşım sağlamaları ve hukuki açıdan da tüm gereklilikleri bilerek hareket etmeleri; müteahhitlerle yapılan çalışmalarda daha hızlı bir sonuç almaya imkan tanıyor. Bunun yanı sıra arsa sahipleri açısından değerlendirildiğinde en büyük kazanç, hiçbir para harcamadan sadece arsanın değerlendirilmesine izin vererek dükkan, iş yeri ya da konut sahibi olma avantajını beraberinde getiriyor.

Arsa sahiplerinin kat karşılığı arsa yoluyla boşta duran arsalarını değerlendirmeleri durumundaki en önemli avantajlardan biri de kişinin dairelerini istediği gibi kullanabilmesi oluyor. Hali hazırda başka bir yerde kendi konutunda oturan kişiler, kat karşılığı olarak verdikleri arsalardan gelecek olan daireleri satarak ya da kiralayarak gelir de elde edebiliyorlar. Bu noktada, özellikle arsa karşılığında birkaç dairenin arsa sahibine düştüğü durumlarda kişinin, bir dairede kendisinin oturması ve diğer daireleri de kiraya vermesiyle büyük oranda kazanç elde etmesi söz konusu olabiliyor. Uzun vadeli kazanç getiren bu türden bir kullanım sonrasında, arsaların satılmasına oranla daha çok kazanç elde edilmesi söz konusu oluyor.

1.Adım;
Formu
Doldurun

2.Adım;
Müşteri Temsilcimiz
Size Ulaşsın

3.Adım;
Taraflar Arasında
Sözleşme

ARSAMI DEĞERLENDİRMEK İSTİYORUM!

Arsa değerlendirme formunu doldurun, müşteri
temsilcimiz size en kısa zamanda ulaşsın.